نمونه سوال های امتحانی فصل به فصل زیست شناسی ۱۱

درس زیست شناسی یک درس خواندنی است و با خوندن و خواندن می توانید زیست را یاد بگیرید. .اما نه هر طور خواندن ، در اینجا نحوۀ مطالعۀ درس زیست شناسی بصورت پیشنهاد گذاشته شده است اگر سعی کنید بصورت زیر زیست شناسی را مطالعه کنید حتماً موفق خواهید شد.

درس زیست شناسی را باید خط به خط و نکته به نکته و مو به مو بخوانید. نکته به نکته یعنی این که نکات مهم رو ببینید و خوب یاد بگیرید و مو به مو یعنی اینکه به واژه هایی مثل “و”، “یا”، “برخی”، “بعضی”، “ها”، “ترین” و حتی ویرگول ها توجه کنید. تمامی شکل ها و فعالیت ها و نمودارها رو باید از بالا تا پایین بررسی کنید و نکته برداری کنید. برای نکته برداری و یادداشت برداری، دفتر جداگانه نداشته باشید و تو خود کتاب این کار رو انجام بدین. باید تمام زوایا و گوشه های کتاب پر از یادداشت برداری بشه. بعد از خوندن هر فصل پیشنهاد اکید میشه که حتماً سوال های امتحانی رو جواب داده و تست بزنید و نکات تستی رو به بقیه یادداشت ها اضافه کنید. همراه با مرور باید کتاب تموم بشه. یعنی فقط نخونید و برید جلو بلکه دائماً مرور کنید. خیلی مرور کنید. بعد از تموم شدن این پروسه خطیر و البته زمانبر، نوبت میرسه به خوندن کل کتاب. حالا باید تمام فصل های اون کتاب رو در صورت وجود ارتباطات کوچیک، به هم وصل کنید. اگر نکته ای درباره فلان عضو بدن اومده و در یه فصل دیگه اسمی از همون عضو اومده باید اونها رو به هم مرتبط کنید. امید است با انتخاب روشی درست برای خواندن این درس به کسی تبدیل شوید که می تواند مطالب زیست شناسی سال های پیش را هم با امسالش ترکیب و به یک متخصص زیست شناس تبدیل شود.

در این قسمت ،تدریس درس زیست شناسی (۲) بصورت فصل به فصل گذاشته شده است. در هر جلسه ، نکات متن درس ، بصورت خط به خط و سطر به سطر آورده شده، حتماً با جلسات پیش بروید. در هر جلسه مشکلی داشتید ،نظر یا کامنت بزارید.

زیست شناسی (۲)

مطالب مرتبط …

معلم زیست شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *