دانلود جزوه سوالات خط به خط فصل اول زیست شناسی یازدهم

تنظیم عصبی

در این پست برای شما کاربران ژن پو ، جزوه سوالات و نکات فصل اول درس زیست شناسی (۲) ، همراه با جواب + کتاب سوال + جواب فعالیت ها را قرار داده‌ایم. قبل از دانلود می‌توانید نمونه های نمایشی و تعدادی از سوالاتی که در این فصل مطرح شده است را مشاهده کنید.

فصل۱

نمونه‌ای از سؤالات و نکات آمده در این مجموعه عبارت‌اند از:

  • مخچه چگونه حرکات بدن را هماهنگ می کند؟

مخچه به طور پیوسته از بخش های دیگر مغز، نخاع و اندام های حسی، مانند گوش ها پیام دریافت وبررسی می کند تا فعالیت ماهیچه ها و حرکات بدن را در حالت های گوناگون هماهنگ کند.

  • نورون حرکتی ماهیچه های اسکلتی از چه نوع است؟

از نوع میلین دار.

  • در حالت آرامش وضعیت یونها در دو سوی غشاء نورون چگونه است؟

در حالت آرامش، مقدار یون های سدیم در بیرون غشا یاخته های عصبی زنده از داخل آن بیشتراست و در مقابل، مقدار یون های پتاسیم درون یاخته، از بیرون آن بیشتر است.

  • بخش خارجی نیم کره های مخ چه ویژگی هایی دارد؟

بخش خارجی نیمکره های مخ، یعنی قشر مخ از مادۀ خاکستری (جسم یاخته ای نورون ها)است وسطح وسیعی را با ضخامت چند میلیمتر تشکیل می دهد. قشر مخ، چین خورده است و شیارهای متعددی دارد.

  • بخش خود مختار دستگاه عصبی محیطی را کدام اعصاب تشکیل می دهند؟

این دستگاه از دوبخش هم حس )سمپاتیک( و پادهم حس )پاراسمپاتیک( تشکیل شده است.

و….

با دنبال کردن دنباله منطقی سوالات برای هر موضوع، از مفاهیم پایه به پیشرفته تر، شما بیشتر از همیشه زیست شناسی رایاد خواهید گرفت. با ما باشید تا چگونگی ایجاد دانش خود را از زیست شناسی بصورت گام به گام، از طریق توالی هوشمند «پرسش و پاسخ» کشف کنید.

می توانید این بسته را در صورت تمایل از قسمت زیر دانلود کنید. در ضمن جزوۀ کامل را هم با تخفیف می توانید از اینجا دانلود کنید. اگر در دانلود فایل به راهنمایی احتیاج داشتید از راهنمای خرید اینترنتی استفاده کنید.

برای آنکه بتوانید به راحتی به مطالب فصل ۱ دسترسی و آنها را مرور کنید، می توانید از اپلکیشن ژن پو درس ، نیز  استفاده کنید.

فایل های داخل بسته شامل کتاب سوال،جواب فعالیت ها و جزوه سوالات کامل فصل ، همراه با پاسخ آن ها است.

۱– کتاب سوال:رایگان

حجم :۲M

فرمت:zip

خرید از طریق درگاه پرداخت زرین پال

 

۲۹,۰۰۰ ریال – خرید

معلم زیست شناسی