ورود
مطالعه و آموزش
  • سبد خریدتان خالی است.

آموزش فصل هشتم زیست شناسی یازدهم تجربی جلسه۱ تولید مثل نهان دانگان

فصل ۸ تولید مثل نهان دانگان

گیاهان ، میلیون ها سال قبل از تغییرجلبک های سبز پر یاخته ای که در اقیانوس ها زندگی می گردند به وجود آمدند و درطول زمان با زندگی در خشکی سازگار شدند. اکنون بزرگترین جاندار روی زمین درختی به نام سکویا است. گیاهان به گروه های مختلفی طبقه بندی می شوندو گیاهان گل دار(نهان دانگان) یکی از این گروه ها است. این گیاهان بیشترین گیاهان روی زمین اند. و توانسته اند با سازگاری هایی که بدست آورده اند پهنۀ وسیعی از کرۀ زمین را به خود اختصاص دهند. در این فصل با انواع تولید مثل گیاهان آشنا می شوید.گیاهان دو نوع تولید مثل دارند، تولید مثل جنسی و تولید مثل غیر جنسی. گیاهان در تولید مثل جنسی دانه تولید می کنند و اگر دانه در شرایط مساعد قرار بگیرد جوانه زده و گیاه جدید ایجاد می کند.ولی در تولید مثل غیر جنسی از بخش های رویشی گیاه برای تولید مثل استفاده می شود.

گفتار ۱ تولید مثل غیر جنسی

بیشتر گیاهان تولید مثل غیر جنسی دارند.برای تولید مثل غیر جنسی وجود یک والد کافی است . به همین خاطر تولید مثل غیر جنسی هم آسان و هم سریع است.گیاهان حاصل از این نوع تولید مثل از نظر ژنی همانند گیاه والد خود هستند.انواع مختلفی از تولید مثل غیر جنسی در گیاهان دیده می شود.در تولید مثل غیر جنسی از بخش های رویشی گیاه ، مانند ساقه ، ریشه، و یا برگ استفاده می شود. در این جلسه با خواندن متن گفتار ۱ با انواع تولید مثل غیر جنسی گیاهان گلدار آشنا خواهید شد.

.آموزش زیست شناسی ۱۱دهم.

توجه …

ابتدا فیلم تدریس جلسۀ درس را تماشا کنید، سپس سوالات و نکته های مهم آن را در درس سوال ، بررسی و با کتابتان مطابقت داده و خوب حفظ و یاد بگیرید.درادامه، از تب سنجش به پرسش های جلسۀ مربوطه پاسخ دهید و در انتها در آزمون شرکت و آموخته های خود را برای مطالبی که یاد گرفتید، بسنجید. مطمئن باشید اگر با این روش پیش برید درصد یادگیریتان افزایش خواهد یافت.

برای اینکه سوالات و نکات علامت گذاری شده در نسخه PDF درس سوال را خوب متوجه شوید باید به این نحو عمل کنید . در صورت استفاده ازموبایل یا تبلت ، pdf درس سوال را دانلود و با PDF خوان Adobe Reader مطالعه کنید. میتوانید از اینجا Adobe Reader را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

فیلم تدریس گفتار ۱ این فصل از سایت آلاء تی وی …

جلسه 1 - گفتار 1 تولید مثل غیر جنسی
فصل ۸ زیست شناسی ۲

22 Responses to آموزش فصل هشتم زیست شناسی یازدهم تجربی جلسه۱ تولید مثل نهان دانگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.